DOLAR

32,9375$% 0.11

EURO

35,4310% 0.14

GRAM ALTIN

2.465,13%-0,16

ÇEYREK ALTIN

4.027,00%-0,17

TAM ALTIN

16.037,00%-0,17

BİTCOİN

2020615฿%-1.72109

a

Akdeniz Belediyesi “Beyaz Masa” kuruyor

Akdeniz Belediyesi, gerek ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlardan gelen her türlü talep ve şikayetin, en kısa sürede ilgili birimlere aktarılıp çözüme kavuşturulması, gerekse de hizmet kalitesini arttırmak amacıyla yenilikçi sistemlerden faydalanmaya devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi “Beyaz Masa” kuruyor
0

BEĞENDİM

Vatandaşlardan gelen her türlü talep ve şikayetin kayıt altına alınıp en kısa sürede çözüme kavuşturulması, hizmet kalitesinin daha da arttırılması ve ayrıca birimler arası koordinasyonu en güçlü hale getirilmek hedefiyle, Akdeniz Belediyesi’nde “Çağrı Merkezi Yönetim Sistemini” kurulacak.

Yeni sistem müdürlere anlatıldı
Hizmet kalitesinin arttırılmasında önemli rol oynayan Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi’nin, Akdeniz Belediyesi’nde oluşturulmasına yönelik çalışmalar kapsamında, kurumda görevli müdürlerin katılımıyla tanıtım toplantısı gerçekleşti. Bilgi İşlem Müdürlüğü organizesinde yapılan toplantıda, konunun uzmanı Vedat Yüksel tarafından birim müdürleri ve personele sistemin özü ve çalışma şekli hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.
Beyaz Masada süreç; vatandaşlardan gelen her türlü talep ve şikayetin ilk olarak bilgisayar ortamında kayıt altına alınması ve başvuran kişiye kaydının alındığının bildirilmesiyle başlıyor. Kaydı yapılan her türlü talep ve şikayet, ardından ilgili birim müdürüne ulaştırılıyor.
Gelen kaydı alıp inceleyen birim müdürleri de talep veya şikayetin konusu ne ise çözüm için gerekli adımları atıyor ve aynı sisteme, sorun veya talebin çözüldüğünü bildiriyor. Birim müdürlerinden gelen bu kayıtları alan çağrı merkezi yönetim sistemi personeli de ilgili vatandaşa dönüş yapıp talep veya şikayetinin çözüldüğünü bildiriyor.

Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi (Beyaz Masa) Nedir?
Yerel yönetimlerde; vatandaşlar, resmi ve özel kurumlardan gelen her türlü talep ve sorunun iletildiği, çözüm süreçlerinin takip edildiği ve direkt olarak belediye başkanına bağlı tüm birimlere verilen genel isme Beyaz Masa; bu sürecin dijital ortamda yönetilmesi ve uygulanmasına da ‘Beyaz Masa Yazılımı’ deniyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pandemi döneminde Mersin’de kaç kadın öldürüldü?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.