a
  • Damga Haber
  • Güncel
  • Akdeniz Belediyesinden, Büyükşehir Belediyesi paylaşımına sert gönderme!

Akdeniz Belediyesinden, Büyükşehir Belediyesi paylaşımına sert gönderme!

Mersin Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya üzerinden yaptığı 'İçişleri Bakanlığı tarafından ekmek dağıtımı yasaklandı' paylaşımını Mersin Valiliği sert bir dille yalanlamıştı. Mersin Valiliğinin ardından Akdeniz Belediyesi de sert bir açıklama yaptı.

Akdeniz Belediyesinden, Büyükşehir Belediyesi paylaşımına sert gönderme!
0

BEĞENDİM

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklama şöyle:

“Akdeniz Belediyesi, Koronavirüs (Covid19) ile ulusal bir mücadele verdiğimiz bu zorlu günlerde, özellikle evlerinden çıkmalarına tedbir getirilen 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olan insanlarımız yararına çalışmalar yapmak üzere Akdeniz Kaymakamlığı Başkanlığında kurulan Akdeniz Vefa Sosyal Destek Grubu’nun bir üyesidir.

Akdeniz Kaymakamlığımız Vefa Grubunda hafta içinde yapılan toplantıda; belediyemiz adına katılan Başkan Yardımcımız ve Zabıta Müdürümüz tarafından Akdeniz Belediyesi olarak, salgının yayılmasını önlemek amacıyla sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonlarında, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik her türlü desteğin verilebileceği ifade edilmiştir. Bu kapsamda; sokağa çıkma yasağı sırasında acil ihtiyaç olarak düşündüğümüz, ilçemizdeki mahallelerde gerekli ekmek dağıtımı ile ilgili çalışma yapılmak istendiği ifade edilerek gerekli izin alınmıştır.

Bu kapsamda; Mersin Valiliği öncülüğünde Akdeniz Kaymakamlığı koordinesinde kurulan Akdeniz Vefa Sosyal Destek Grubu’nun üyesi olan Akdeniz Belediyesi; gerek Valiliğimiz, gerekse Kaymakamlığımız ile sürekli iletişim içinde olarak ve gerekli prosedürleri yerine getirerek; ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağından etkilenmesi muhtemel vatandaşlarımıza ulaştırması amacıyla Akdeniz Vefa Sosyal Destek Grubu adına ekmek dağıtımı yapmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika… İçişleri Bakanlığı açıkladı, o süre uzatıldı!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.