a

Akdeniz kendi asfaltına kavuştu

Akdeniz Belediyesinin bütçesinden 1 kuruş harcanmadan saatte 160 ton üretim kapasiteli asfalt plenti ile Sathi Kaplama Emisyon Tesisi kurulmasının ardından ilçe kendi asfaltını dökmeye başladı.

Akdeniz kendi asfaltına kavuştu
0

BEĞENDİM

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın girişimleriyle ilçeye kazandırılan 30 milyon TL’lik asfalt plenti tesisi ilçe sokaklarına asfalt dökmeye başladı. Belediye bütçesinden 1 kuruş harcanmadan ilçeye kazandırılan tesis ilk asfaltını Huzurkent Köselerli Mahallesinde sokaklara serdi.

“İLÇE BELEDİYELERİ DE RAHATLAYACAK”

Tesiste üretilen ilk asfaltın Huzurkent Köselerli Mahallesindeki döküm çalışmalarını yerinde izleyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 30 bin tonun üzerinde asfalt işlemi yapmışız. Ama bunların çoğunu ihale kapsamında yaptığımız için ihaleye giren firmaların karlarını da üzerine koyduğunuzda büyük bir fark ortaya çıkar. Dolayısıyla bu işin en sıkıntılı yeri tesis olmasıydı. Şu tesis 30 milyon liralık bir tesis. Bu tesis, sadece Büyükşehir Belediyesinde var. Dolayısıyla ilçe belediyeleri de rahatlayacak. Mersin’e bir faydamız olacak, çünkü rekabet oluşacak. Bu rekabetin sonucunda ihaleye giren firmalar fiyatların daha da aşağı çekmek zorunda kalacaklar. Sonuçta bu rekabet Mersin’e yarayacaktır” dedi.

BAŞKAN GÜLTAK’A TEŞEKKÜR

Huzurkent Köselerli Mahallesindeki asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Gültak daha sonra mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Mahallede yaşayan vatandaşlar ilk kez yollarının sıcak asfalt ile kaplandığını belirterek Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti. Mahalle sakinlerine ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri anlatan Başkan Gültak, ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toroslar’da Aralık Ayı Meclisi yapıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.