a
  • Damga Haber
  • Güncel
  • Akdeniz’de ‘Ergenleri Anlamak’ konulu seminer gerçekleştirildi

Akdeniz’de ‘Ergenleri Anlamak’ konulu seminer gerçekleştirildi

Akdeniz Belediyesi psikologları tarafından gerçekleştirilen “Ebeveynlik Sohbetleri” bünyesinde, Turgutreis Kültür ve Sanat Evi’nde kadınlara yönelik ‘Ergenleri Anlamak’ konulu seminer düzenlendi.

Akdeniz’de ‘Ergenleri Anlamak’ konulu seminer gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı psikologlar tarafından ilçedeki kültür ve sanat evlerinde periyodik olarak ebeveyn sohbetleri gerçekleştirilirken, bu ay sohbetin teması ‘Ergenleri Anlamak’ oldu. Kadınlara yönelik olarak kahve eşliğinde gerçekleştirilen seminerde Uzman Psikolog Gülnihal Bilim ve Uzman Pskikolog Duygu Ateş tarafından ebeveynlerin ergenlerle ilgili soruları ve sorunlarına yanıt verildi.

“En çok karşılaştığımız sorulara yönelik bir tema belirledik”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uzman Psikolog Gülnihal Bilim, Akdeniz Belediyesi psikologları olarak kültür ve sanat evlerinde her ay farklı konularda seminerler düzenlediklerini kaydetti. Aralık ayının seminer konusunun ‘Ergenleri Anlamak’ olduğunu söyleyen Bilim, “Bu seminer konusunu seçme sebebimiz, psikolojik danışmanlıklarımız esnasında ergenlerle ilgili çok fazla soruların ve sorunların gelmesiydi. Daha çok, ‘Ergen çocuğuma nasıl davranmalıyım? Hangi tutumları sergilersem daha doğru rehberlik etmiş olurum? Arkadaş ortamlarında farklı olumsuz alışkanlıklar edinmemek için neler yapmalıyız? Zaman zaman duygusal değişimlerine karşı neler söylemeliyim?’ gibi sorularla karşılaşıyorduk. Dolayısıyla bu konuyla ilgili tema seçtik ve kahve eşliğinde seminerimizi gerçekleştirdik” dedi.
Ebeveynlerin aklındaki tüm soruların yanıtlandığını aktaran Bilim, “Bu noktada Akdeniz Belediyesi olarak hem kadınların, hem de çocukların sağlıklı aile kurabilmeleri, toplumda yer edinebilmeleri amacıyla pek çok çalışma yürütmekteyiz” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Trabzon hurması çiftçinin yüzünü güldürüyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.