DOLAR

32,8136$% 0.03

EURO

35,2128% -0.14

GRAM ALTIN

2.450,24%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.926,00%0,25

TAM ALTIN

15.635,00%0,25

BİTCOİN

2129404฿%-2.10274

a

ANAMUR’DA BORÇ TARTIŞMASI BÜYÜYOR!

İYİ Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’un, ‘MHP’li Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç belediyeyi 14 ayda 17 milyon borçlandırdı’ açıklamalarına tepki gösteren  MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, “Çok laf az iş, devri bitmiştir. Biz İyi palavra üretmiyoruz iş üretiyoruz. Kılıfına uydurup seçimde yaptığınız harcamaları bile bu dönem ödendi. Son bir yılda, 10 milyon geçmiş borç ödendi. Bıraktığınız borçlar beş yıl hiç iş yapmasak bile ödenemeyecek düzeyde olmasına rağmen borç ödemelerimizde adeta bir mucize gerçekleşiyor” dedi.

ANAMUR’DA BORÇ TARTIŞMASI BÜYÜYOR!
0

BEĞENDİM

Necdet TAŞ

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’a cevap MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ten geldi. MHP’li Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın İller Bankası’ndan aldığı kredi ile araç parkına önem verdiği için iş yapamaz hale gelen, ihale yapmaktan başka çaresi kalmayan bir Belediye’yi 25 araç alarak makine parkını yeniden kurduğunu ve yüzde 50-75 tasarruf sağlayarak 35 milyon borcun 10 milyonunu ödediğini iddia eden Gübbük, “Anamur’u topyekûn şantiye haline getirmeyi başarmış. Yeni imar harekâtını başlatmıştır. Beş yılsonunda sloganımız, “ Değiştirdi yeni baştan, işte önder, işte başkan” olacaktır. Geçmiş dönemlerde borca boğduğunuz Belediye’yi rekor borçlandı” diyerek algı yaratmaya kalkmak aymazlıktır. Anamur Belediyesine hepsi iş makinesi olmak üzere 25 araç alındı. Bunların 11 adeti Belediye Başkanımızın şahsi gayreti ile hibe olarak alınmıştır. Araç filosu olarak birçok İl Belediyesinden öne geçtik. Son üç ayda ihale edip “Ben yaptırdım diye hava attığınız Atatepe Sosyal Tesis yapım işi, Organik Pazar Yeri, Çarıklar ve Ören Stat ve Spor Tesisi yapımı, beton asfalt yapım işine 7 milyon 542 bin TL borcu da biz ödedik. İlaveler ve tadilatlar yaptırdık. Dolayısıyla buralarında borcunun tamamı Hidayet Başkanın döneminde ödendiğine göre, bahse konu yerleri de O yaptırmış olmuyor mu? Aslında sizin yaptırdığınız hizmetleri bıraktığınız borca saysak, hizmette de borçlu çıkarsınız” dedi.

“VERDİĞİNİZ DEMEÇ CAHİL CESARETİ ŞARK KURNAZLIĞIDIR”

“Verdiğiniz demeç cahil cesareti şark kurnazlığıdır. Anamur Belediyesi hizmetlerin çoğunu ihalesiz kendi personeliyle yapma kararı almıştır. Bu çalışmalarından en az yüzde 50 tasarruf etmiş ve borçların 10 milyon TL’sini  ödemiştir. Sizin gibi bütçenin çoğunu reklama değil hizmete harcamıştır. İş makinalarıyla, araç filosu, asfalt şantiyesi, taş ocağı gibi Belediyelerin pek azında bulunan donanımlı bir Belediye haline gelmiştir” ifadelerinin kullanan MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, “Sayın Kılınç, özel bankalardan hovardaca aldığınız yüksek faizli kredilerin faizini makul seviyeye çektirmiştir.  Krediler reklam ve peşkeş için değil hizmet için kullanılmaktadır. Çok laf az iş, devri bitmiştir. Biz İyi palavra üretmiyoruz iş üretiyoruz. Bir önceki Belediye 11 milyon 415 bin TL kredi almış. 20 milyon 273 bin TL olarak ödenmeye devam ediyor. Sadece ödenecek faiz  yüzde 34’den  8 milyon 858 bin TL; bizim yüzde 11 faizle  aldığımız 8 milyon 394 bin TL krediden daha fazla. 8 milyon TL kredi nereye harcandı diyorsunuz iş makinaları, beton asfalt, Atatepe, Çarıklar, Ören Spor Tesisleri, Salı Pazarı gibi tesislere ödenmiştir. Memur maaşı ile ilgili kredi aldığımız doğru değil, yanlış yazılmış hatası mecliste düzletilmiştir. Gelseydiniz görürdünüz. Kılıfına uydurup seçimde yaptığınız harcamaları bile bu dönem ödendi. Son bir yılda, 10 milyon geçmiş borç ödendi. Bıraktığınız borçlar beş yıl hiç iş yapmasak bile ödenemeyecek düzeyde olmasına rağmen borç ödemelerimizde adeta bir mucize gerçekleşiyor. Belediye Başkanı Sayın Hidayet Kılınç,  borçlarla birlikte taahhüt ettiklerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bizler de O’nun sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

14 AYDA 17 MİLYONLUK BORÇLANMA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.