a

Atatürkçü CHP’lilere selam olsun…

Mustafa Yüksel'in köşe yazısı...

Atatürkçü CHP’lilere selam olsun…
0

BEĞENDİM

Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız. Ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu ülke, yine Atatürk’ün partisi tarafından büyük bir ihanetle karşı karşıya…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP ile ülkeyi bölmeyi amaçlayan DEM Parti’nin birlikte yol yürümeleri, ülkenin geleceği açısından ciddi bir tehdit oluştururken gerçek Atatürkçüleri de derinden üzüyor.

Ancak daha da üzücü olanı, kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını taşıdığını iddia eden CHP yönetiminin, ülkeyi bölmek isteyen PKK’nın siyasi kolu olan DEM Parti ile işbirliği yapmaya devam etmesidir.

Bu durum, CHP içerisinde büyük bir çatışma ve bölünmeye neden oldu.

Birçok partili, ideallerinden ve Atatürk’ün kurduğu ilkelerden ödün vermeden, ülkenin bölünmesine izin vermeyeceklerini belirterek istifa etti.

Birçok CHP’li, mensubu oldukları partiden istifa ederek sağ kesimi destekleyeceğini belirtti.

Hatta; CHP’de siyaset yapan isimler ya bağımsız aday oldu ya da başka partiden aday oldu.

Ancak CHP yönetimi, bu uyarıları dikkate almayarak ve ülkeyi bölmek isteyen DEM Parti ile ittifak yapmaya devam ediyor.

Bu konu temelinde Mersin’den bahsedecek olursak, DEM Parti tedbir amaçlı çıkardığı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Bozan’ı geri çekti.

CHP ise buna karşılık Toroslar’da DEM Parti’nin istediği adayı gösterdi.

Bu aday ise, “Empati yapıyorum. Bana neler demediler ki; Afedersin Türk diyen bile oldu. Hatta özür dilerim Sünni Müslüman diyenleri gördüm” paylaşımlarıyla kamuoyunda büyük tepki çeken Abdurrahman Yıldız oldu.

Gelelim asıl bombaya..!

Yine CHP’nin ‘tavşan aday’ çıkartarak desteklediği Akdeniz ilçesinde, “İstiklal Marşı okumak zorunda değilim” diyen Nuriye Arslan DEM Parti adayı olarak gösterildi.

CHP yönetimi bu duruma sessiz kaldı.

Mersin gündemine bomba gibi düşen asıl olay ise, 2017 yılında Muğla’da öldürülen teröristlerden birinin DEM Parti Akdeniz Başkan Adayı Nuriye Arslan’ın oğlu olduğunun ortaya çıkması oldu.

Nuriye Arslan’a tepkiler henüz dinmemişken ortaya çıkan yeni bir skandal kamuoyunu şok etti.

DEM adayı Arslan’ın oğlunun Muğla’da öldürülen ‘Mahir Akdeniz’ kod adlı terörist Musa Arslan olduğu ortaya çıktı.

2017 yılında Ege bölgesine sızmak isteyenler teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıkmış ve 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Yine; DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayı olan Hoşyar Sarıyıldız…

Hoşyar Sarıyıldız’ın terör örgütünün ‘Bomba ve silah’ kuryesi olan ve aranırken yurt dışına kaçan terörist Faysal Sarıyıldız’ın yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı.

CHP yönetimi bu duruma da sessiz kaldı.

Ancak partililer bu duruma sessiz kalmayacaktır…

Sırf Büyükşehir’i kaybetmemek için DEM’e teslim olan ve terör sevici partinin her dediğini yapan CHP yönetimine partililer gereken cevabı sandıkta mutlaka verecektir.

Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, Atatürk’ün çizgisinden şaşmamış gerçek CHP’liler bu kirli ittifaka dur diyecektir.

Atatürkçü gerçek CHP’lilere selam olsun…

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP’li Uysal, Özgecan Aslan Meydanı’nda binlerce vatandaşla iftarda buluştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.