a

BOZYAZI’DA KORKULAN OLMADI!

Bozyazı’nın Tekeli Mahallesi’nde bulunan bazı sitelerin karantina alındığı haberleri gerçeği yansıtmıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bozyazı Kaymakamlığı, Tekeli Mahallesi Gözde Sitesinde Covid19 şüphesi ile bazı vatandaşlardan alınan numune sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu.

BOZYAZI’DA KORKULAN OLMADI!
0

BEĞENDİM

Sosyal medyada dolaşan ve Tekeli’de bazı sitelerin Koronavirüs nedeni ile karantina altına alındığı şeklindeki paylaşımların  gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. Tekeli’de bir sitede belli bir süre kalan bir  ailenin Ankara’ya döndükten sonra test yaptırması ve aileden bir kişide testin pozitif çıkması sonucu, bu aile ile temasta bulunanlardan sağlık görevlileri örnekler aldı. Bu esnada jandarma güvenlik amacı ile siteye giriş çıkışlarda kontrolü sağladı.  Alınan örneklerin tahlil sonuçları çıkmadan, siteler karantina altına alındı yönündeki haberler vatandaşları paniğe sevk etmekten başka bir işe yaramadı.

19 KİŞİNİN TEST SONUCU NEGATİF ÇIKTI

Konuyla Bozyazı’da şu açıklama yapıldı: “Şu anda Bozyazı’da herhangi bir vaka yoktur. İlçemiz Tekeli Mahallesi Gözde Sitesinde  meydana gelen Covid19 şüpheli durumuyla ilgili olarak; birinci derece yakın teması olduğu değerlendirilen 11 kişiden, 07/06/2020 tarihinde alınan numune sonuçları negatif çıkmıştır. Takip ve tedbir çalışmaları devam etmektedir. Lütfen sağduyulu olalım. Olayın takipçisiyiz. Tahlil sonuçları çıktığında ise ilgili makamların açıklamalarını vatandaşlarımıza duyuracağız. Lütfen  yetkili makamların açıklaması dışında yapılan paylaşımları dikkate almayın.”

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dev adamın tedavisi başladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.