a
  • Damga Haber
  • Ekonomi
  • Büyükşehir, yeni normalleşme sürecinde yol haritasını belirliyor

Büyükşehir, yeni normalleşme sürecinde yol haritasını belirliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer öncülüğünde yeni normalleşme sürecinde izlenecek yol haritasını belirliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, yeni süreçte yürütülecek çalışmalar hakkında ilçe belediyelerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Büyükşehir, yeni normalleşme sürecinde yol haritasını belirliyor
0

BEĞENDİM

Toplantıda, ilçe belediyeleri ile pandemi sürecinde olduğu gibi yeni normalleşme sürecinde de hijyen, temizlik ve denetim konularında işbirliği ve koordinasyon sağlanması, Mersin’in deniz ve yayla turizmi dolayısıyla yoğun göç alan bölgelerinde çalışmaların yoğunlaştırılması kararı alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer öncülüğünde yeni normalleşme sürecinde izlenecek yol haritasını belirliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, yeni süreçte yürütülecek çalışmalar hakkında ilçe belediyelerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, ilçe belediyeleri ile işbirliği ve koordinasyon pandemi sürecinde olduğu gibi yeni normalleşme sürecinde de devam edecek. Çalışmalar, Mersin’in deniz ve yayla turizmi dolayısıyla yoğun göç alan bölgelerinde yoğunlaştırılacak.

Çalışmalar aynı hassasiyetle sürecek

Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını sürecinde tüm ekiplerini seferber ederek hayata geçirdiği hizmetleri, yeni normalleşme sürecinde de aynı hassasiyetle sürdürüyor. Koronavirüs salgını sürecinde verilen hizmetlerden bazılarını virüs tehdidinin tamamen sona ermemesi dolayısıyla yeni süreçte de devam ettirme kararı alan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki süreçte yapılacaklar konusunda kentin paydaşlarıyla bir araya geliyor.

Başkan Vahap Seçer’in sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmesinin ardından ilçe belediyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir’in başkanlığında, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Hülya Atila, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ceren Derkuş ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya, ilçe belediyelerinin temsilcileri katıldı.

İlçe belediyeleri ile işbirliği devam edecek 

Önemli konuların görüşüldüğü toplantıda, ilçe belediyeleri ile pandemi sürecinde olduğu gibi yeni normalleşme sürecinde de hijyen, temizlik ve denetim konularında işbirliği ve koordinasyon sağlanması konusunda karar alındı. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Mersin’in deniz ve yayla turizmi dolayısıyla yoğun göç alan bölgelerinde çalışmaların yoğunlaştırılmasına karar verildi.

Başkan Seçer, STK’lar ile bir araya gelmişti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde kentteki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya gelerek, 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme süreci dolayısıyla başkanların ve temsilcilerin fikirlerine başvurarak, bu süreçte nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulunmuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şehirlerarası otobüs yolculuğu yapacaklar dikkat!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.