a

CHP’Lİ BELEDİYELER HALKIN BELEDİYESİ DEĞİL Mİ?

CHP’li Belediyeler tarafından ücretsiz ekmek dağıtılmasının yasaklanmasına tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri terör örgütleri ile eşdeğer tutmuş ‘paralel yapı’ demiş ve belediyeleri ‘şov yapmakla’ suçlanmıştır. AK Partli belediyeler ekmek dağıtabiliyor, tabi ki de dağıtsınlar bunu isteriz. Ancak CHP’li belediyeler neden engelleniyor? CHP’li belediyeler halkın belediyesi değil mi?” diye sordu.

CHP’Lİ BELEDİYELER HALKIN BELEDİYESİ DEĞİL Mİ?
0

BEĞENDİM

İçişleri Bakanlığı’nın 31 ilde sokağa çıkma yasağına ilişkin valiliklere gönderdiği genelgede ekmek dağıtımının sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri tarafından yapılacağını duyurması sonrası, CHP’li belediyelere ücretsiz ekmek dağıtma yasağı getirildi. Bu yasağa karşın AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve bazı AK Partili Belediyelerin vatandaşlara ekmek dağıtmaya devam edebilmesi sonrası Meclis Başkanlığına soru önergesi veren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen “Halkımıza bu zor günlerde ekmek ve gıda desteği veren hangi belediye olursa olsun bu desteklenmesi gereken bir görev ve sorumluluktur. Ancak hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal vatandaşa ücretsiz gıda yardımı yapan Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri terör örgütleri ile eşdeğer tutmuş ‘paralel yapı’ demiş ve belediyeleri ‘şov yapmakla’ suçlamıştır. AKP’li belediyeler ekmek dağıtabiliyor, tabi ki de dağıtsınlar bunu isteriz. Ancak CHP’li belediyeler neden engelleniyor? CHP’li belediyeler halkın belediyesi değil mi?” ifadelerini kullandı. Antmen, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin iktidarca engellendiğini belirttiği önergesinde “Daha önce de Belediyelerimiz, vatandaşlara korona virüs salgını nedeni ile destek olmak için bağış kampanyaları yapmış ancak iktidar eliyle bu bağışlara bloke konmuştur” dedi.

“AMAÇ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAK”

CHP’li Vekil önergesinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in konuyla ilgili yaptığı açıklamasına da yer verdi.  Seçer’in “Ücretsiz dağıttığımız ekmek, yoksul yerlere ulaşıyordu. İsteyen istediği kadar alabiliyordu. Amaç ihtiyaç sahiplerine ulaşmak. Geçtiğimiz hafta sonunu da planlarken genelgeyi gördük ve bu bizim ücretsiz ekmek dağıtımımızı sınırladı. Üretimimizi arttırıp 35 bin ücretsiz ekmek dağıtımı yapıyorduk. İhtiyacım var diyene ulaştırdık, bu mu suç?” dediğini hatırlatan Antmen’in önergesinde yer alan sorular şu şekilde; Bu zor günlerde halka ücretsiz ekmek dağıtmak nasıl oluyor da terör örgütleriyle ilişkilendirilebiliyor? Gece gündüz demeden çalışan, vatandaşa ayrım gözetmeden gıda yardımı yapan belediyelerimiz neden iktidar eliyle engellenmektedir?  Halkın ekmeğe ulaşması mı önemli yoksa iktidarın siyasi hesapları mı? Şu anda Türkiye’de sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde hangi belediyeler ekmek ve gıda dağıtımı yapabilmektedir? Şu dönemde dahi kutuplaştırma yaratmayı, halkı ve belediyeleri bölmeyi vicdanınıza sığdırabiliyor musunuz? Milyonlarca yurttaşın oy verdiği Cumhuriyet Halk Partili belediyeler “halkın belediyesi” değil midir? Onları seçen yurttaşlar da bu ülkenin vatandaşı değil midir?”

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ercik: “CHP’li belediyeler siyasi malzeme çıkarma çabasındalar”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.