DOLAR

32,8509$% 0.11

EURO

35,1899% -0.18

GRAM ALTIN

2.450,48%0,23

ÇEYREK ALTIN

3.929,00%0,30

TAM ALTIN

15.641,00%0,29

BİTCOİN

2145832฿%-1.26746

a

DİSK’ten sandık çağrısı!

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşları oy kullanmak için sandıklara çağıran Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, “Şimdi her zamankinden daha çok eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, barışçıl, laik ve bilimsel bir ülkeye hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var bunu gerçekleştirmenin tek ve en doğru yolu 28 Mayıs’ta kullanacağımız oylarımızla değişimi, dönüşümü sağlamaktan geçiyor. Bundan dolayı başta üyelerimiz olmak üzere bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz” dedi.

DİSK’ten sandık çağrısı!
0

BEĞENDİM

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Mersin Şubesi 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşları oy kullanmak için sandıklara çağırdı. 21 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarının yurttaşları açlığa mahkum ettiğini iddia eden Göksoy, “AKP döneminin övündüğü başkanlık rejiminin yaratığı tahribat ortadadır. İnsanca çalışmamız ve insanca yaşamamız bir yana hayatta kalmamızı bile sağlamaktan çok uzak bir düzenle karşı karşıyayız. Biz işçiler ve emekçiler olarak 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vereceğimiz karar ülkemizi hangi Cumhurbaşkanın yöneteceğinden ibaret değildir. Bu seçim bizim için esas olarak adaleti ve demokrasiyi ağır biçimde tahrip eden ülkeyi şirket gibi yöneterek depremde milyonları enkaz altında bırakan otoriter başkanlık sistemini değiştirmek için kimseyi ötelemeden, parçalamadan birlik olacağımız bir seçimdir” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZI OY KULLANMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Başta Genel İş Sendikası üyeleri olmak üzere herkesi 28 Mayıs’ta oy kullanmaya çağıran Göksoy, “Biz Genel İş Sendikası Mersin Şubesi olarak emeğimizi hiçleştiren alın terimizin ve emeğimizin karşılığında daha fazla vergi ve sömürü sistemini dayatan mevcut iktidarın kaybetmesi için, ölüme karşı yaşamı, savaşa karşı barışı, esarete karşı özgürlüğü, geleceği, gençliği, çocukları, eğitimi, bilimi, laikliği, adaleti, tek adam rejimini, domuz bağını, çocuk istismarını, kadın cinayetlerini oylayacağız. Bunun için örgütlü olduğumuz bütün işyerlerini önce oy kullanmaya gitmelerini sonrada sandıklara ve oylarımıza sahip çıkarak 28 Mayıs’ta bu köhnemiş düzene karşı bizler buradayız, bir aradayız ve bu karanlığı yıkarak Emeğin Aydınlık Türkiye’sini hep birlikte kurmaya devam edeceğiz. Şimdi her zamankinden daha çok eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, barışçıl, laik ve bilimsel bir ülkeye hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var bunu gerçekleştirmenin tek ve en doğru yolu 28 Mayıs’ta kullanacağımız oylarımızla değişimi, dönüşümü sağlamaktan geçiyor. Bundan dolayı başta üyelerimiz olmak üzere bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Nebati; “Kimlerin yönlendirdiğini biliyoruz”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.