a

HDP’li meclis üyesinden yeni algı ve meclisi germe operasyonu!

Mersin Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı ikinci birleşiminde söz alan HDP’li meclis üyesi Ali Tanrıverdi, Akdeniz Belediyesiyle ilgili yaptığı açıklama mecliste yine gerginliğe neden oldu.Yaşanan tartışmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis oturumuna 5 dakika ara verdi.

HDP’li meclis üyesinden yeni algı ve meclisi germe operasyonu!
0

BEĞENDİM

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen toplantıda Akdeniz Belediyesinin geçtiğimiz meclis toplantısında meclisi boykot ederek katılmayan Millet İttifakı üyeleri, algı yaratmaya çalışmış, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ise yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın amacını ortaya çıkarmıştı. Başkan Gültak, “Meclise katılsaydınız zaten istediğiniz oylamayı geçirebilirdiniz. Mecliste çoğunluk sizde” açıklamasında bulunmuştu. HDP’li Ali Tanrıverdi, mecliste yaptığı açıklamada ise bu sefer Akdeniz Belediyesi bağımsız meclis üyelerinin sürekli başkan lehine oy verdiklerini iddia etti. Öte yandan HDP’li Ali Tanrıverdi’nin CHP meclis üyesi sayısı 7 demesi üzerine Gültak, CHP meclis üyesi sayısının 8 olduğunu açıkladı.

AYLARCA OYALADILAR, BORÇLANMAYI VERECEKTİK DEDİLER!

HDP’li meclis üyesi Ali Tanrıverdi, Büyükşehir meclisinde yaptığı konuşmada “Biz başkana zaten borçlanma verecektik. Ek süre talep etmiştik” ifadeleri şaşkınlık yarattı. Bilindiği üzere Akdeniz Belediyesinde çoğunluğu elinde bulunduran Millet İttifakı, başkanın uzun süredir talep ettiği borçlanma talebini sürekli erteliyordu. Başkan Gültak ise, “Talep ettiğimiz borçlanma sadece ilçede asfalt, kaldırım, parke taşına harcanacak. Bizi oyalıyorsunuz, asfalt zamanını geçirmemizi ve ilçede hizmet yapmamızı engellemeye çalışıyorsunuz” diyerek borçlanmanın onaylanması konusunda talepte bulunuyordu.

GÜLTAK: “DAHA MECLİS ÜYESİ SAYINIZI BİLMİYORSUNUZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ise mecliste yaptığı konuşmada, “Hiçbir zaman yalan söylemedim. Delikanlı varsa çıksın karşıma. CHP’li meclis üyelerimiz var burada, sayınız 7 mi yoksa 8 mi? İtirazınız var mı? Kamuoyunu doğru bilgilendirelim. Meclis üyelerinizin sayısını bilmiyorsunuz. Sizin Akdeniz’de meclis üyesi sayınız 7 değil, 8. HDP’nin de oyları ve EMEP, iki tane de bağımsız toplamda 16. Bu sayı o gün için söylüyorum. Ali bey yine kamuoyunu yanıltıcı bilgiler verdi. Yine gol yediniz” dedi.

MECLİSİ YİNE GERDİLER!

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak konuşmasına devam ettiği sırada Millet İttifakı tarafından sataşma olunca mecliste yine bildik görüntüler yaşandı. Başkan Gültak, “Burada genel başkanlarının adı geçmedi, tarafımıza sataşma var özür dilesinler” deyince Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, oturuma 5 dakika ara verdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’li Antmen ‘TOKİ Suriyelilere ev dağıtıyor’

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.