a

Kentsel dönüşüme karşı çıkan mahalleler sıraya girdi!

Seçildiği günden bu yana kentsel dönüşümün önemine vurgu yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, CHP ve HDP’li meclis üyeleri tarafından sık sık rantsal dönüşüm olarak nitelendirilerek siyasi linçe maruz kalıyordu. Akdeniz’in başarılı belediye başkanı Gültak, haklılığını bir kez daha ortaya koydu. 6 Şubatta meydana gelen asrın felaketinin ardından Mersin’in Akdeniz ilçesinde kentsel dönüşüme karşı çıkan birçok mahalle, kentsel dönüşüm için sıraya girdi.

Kentsel dönüşüme karşı çıkan mahalleler sıraya girdi!
0

BEĞENDİM

Akdeniz Belediye Başkanlığına adaylığı açıklandığı günden bu yana ilçede kaçak yapılara izin vermeyeceğini ve ilçede yerinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğini belirten Başkan Gültak’ın siyasi öngörüsü ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından bir kez daha takdir edildi. CHP ve HDP’li meclis üyeleri tarafından her fırsatta algı yapılarak siyasi linçe maruz kalan Gültak, amacının rantsal değil kentsel dönüşüm olduğunu göstermiş oldu.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş ve Hatay merkezli büyük depremlerin ardından Akdeniz ilçesindeki birçok vatandaş kentsel dönüşüm için sıraya girdi.

5 MAHALLEYE DAHA KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ VERMİŞTİ

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, yaşanan büyük depremlerin ardından sonuçlarının ne olursa olsun beklemeyeceklerini vurgulayarak yaptığı açıklamada, 5 mahallede daha kentsel dönüşüm projesi başlatacaklarını müjdelemişti. Başkan Gültak’ın bu açıklamasının ardından ilçeye bağlı birçok mahalleden kentsel dönüşüm çağrısı geldi.

“BAŞKAN RANTA DEĞİL, BİZLERİN GELECEĞİNE YÖNELİK MÜCADELE EDİYOR”

CHP ve HDP’nin yoğun oy aldığı başta Şevket Sümer, Mesudiye, Mahmudiye, Güneş, Özgürlük mahalleleri olmak üzere birçok mahalle sakini, ikamet ettikleri mahallelerde kentsel dönüşümün biran evvel başlatılması için Başkan Gültak’a çağrı yaptı. Sosyal medya üzerinden çağrılarını dile getiren vatandaşlar, “Yaşanan felaketler Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’ın ne kadar haklı olduğunu bizlere gösterdi. Bizler partimiz yöneticilerini bizlere anlattığı şekliyle hareket ediyorduk. Ancak bunun böyle olmadığını görmüş olduk. Mustafa Gültak bu kentin, bizlerin, çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyor. Partimizin meclis üyelerinin lanse ettiği gibi ranta yönelik değil kentin yararına yönelik hareket ediyor” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mersin için sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.