a

Kocamaz; “Kendimizi sorgulamamız lazım”

Hem Türkiye’de hem de Mersin’de bekledikleri sonucu alamadıklarını ifade eden İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, “Hayırlısı Olsun. Bizim de tüm teşkilatlar, adaylar ve partililer olarak şapkayı önümüze koyup nerede? Nasıl? Bir yanlış yaptık diyerek bunu daha sonra sakince sorgulamamız ve değerlendirmemiz gerekiyor. Sahada gördüklerimizin, duyduklarımızı sandığa yansıtamamış olmamız hepimiz için bir hayal kırıklığı oldu” dedi.

0

BEĞENDİM

Necdet TAŞ

Milletvekilliği seçimlerinde Mersin’de büyük hayal kırıklığı yaşan İYİ Parti’de kötü sonucun üzüntüsü sürüyor. Büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını kaydeden İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz,  Her türlü haksız, hukuksuz ve adaletsiz uygulamalara rağmen, Milletimizin engin hoşgörüsü ve sağduyusuyla kavgasız, gürültüsüz bir seçim sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Bu bizim en büyük tesellimiz. Bir taraftan Devletin tüm imkanlarını, bürokratlarını, elemanlarını, araçlarını kullanan iktidar kanadı, diğer tarafta tüm bunlardan mahrum, dezavantajlı muhalefet. Ayrıca devletinin bütün imkanları ve kurumları ile güven vermeyen ve insanların kafasında soru işaretleri bırakan açıklamalar. Bu durum her ne kadar yasalmış gibi görünse de çok adaletsiz bir uygulama ve kul hakkıdır. Geride kalan seçimde bütün sıkıntılara rağmen herhangi bir nahoş hadise yaşanmamış olması Milletimizin ferasetini ve asaletini gösteriyor” şeklinde konuştu.

“İSTEDİĞİMİZ SONUCU ALAMADIK”

“Bizler İYİ Parti olarak hem Türkiye’de hem de Mersin’de maalesef beklediğimiz sonucu alamadık. Hayırlısı Olsun. Bizim de tüm teşkilatlar, adaylar ve partililer olarak şapkayı önümüze koyup nerede? Nasıl? Bir yanlış yaptık diyerek bunu daha sonra sakince sorgulamamız ve değerlendirmemiz gerekiyor. Sahada gördüklerimizin, duyduklarımızı sandığa yansıtamamış olmamız hepimiz için bir hayal kırıklığı oldu” ifadelerini kullanan Kocamaz, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü; “Her şeye rağmen, seçim kampanyası süresince zamanını ayırarak, iyi niyetle ve samimi olarak gece gündüz demeden bizlerle çalışan, gayret gösteren, emek veren, ter döken herkese teşekkür ediyorum. Allah cümlenizden razı olsun. Beni de bana güvenenlere karşı mahcup etmesin. Sevgili Dostlar; Henüz her şey bitmiş değil. 28 Mayısta bu ucube tek adam sistemini değiştirmek için gayretlerimizi sürdürmek mecburiyetindeyiz. Zira bir buçuk yıllık çalışma ve 2 bin 300’ün üzerinde maddede mutabakata vardığımız konuların hayata geçirilmesi ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçilmesi için bu seçimi almak zorundayız. Önümüzde 10 günlük bir süre kaldı. Morallerimizi kaybetmeden motivasyonumuzu artırarak çalışmaya devam etmeli, Milletimize bu Ülkede teröristlere en büyük desteği AKP İktidarlarının verdiğini, PKK ile masaya oturanın, anlaşma yapanın AKP olduğunu, Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de yaşananları, FETÖ’ye  Devleti teslim edenin, kozmik odaya gitmelerine dahi izin vererek devletin gizli belgelerini teslim edenlerin AKP İktidarı olduğunu iyi anlatmalıyız. Ayrıca henüz maçın bitmediğini, maçın yüzde 49,5-44,5’tan değil 0-0’dan başladığını iyi izah etmeliyiz.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ADD; “Demokrasiye sahip çıkın”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.