a

Mersin, Turizm’de hak ettiği yatırımlara kavuşmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, koronavirüs salgının turizm sektörüne etkisini TBMM gündemine taşıdı. Kılavuz, Mersinimizin turizm konusunda hak ettiği yatırımlara kavuşması beklentilerimiz arasındadır, dedi.

Mersin, Turizm’de hak ettiği yatırımlara kavuşmalı
0

BEĞENDİM

Haber Merkezi

Konuyla ilgili TBMM’de konuşan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin’in Turizm sektöründe önde gelen kentlerden birisi olduğunun altını çizerek, “Mersin; doğası, antik kentleri, tarihi dokusu ve kültürel iklimi ile Türkiye’nin önde gelen turizm kentlerinden biridir. 321 kilometrelik sahili eşsiz güzelliklere ve doğal plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Nice medeniyetlerin ve kültürlerin mirası üzerine kurulan Mersinimiz açık hava müzesini andırmaktadır” ifadelerini kullandı.

SALGIN, TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Turizm sektörünün ve turizme bağlı sektörlerin salgın dönemi boyunca olumsuz etkilendiğini belirten Kılavuz, hükümetten mağduriyetlerin giderilmesi ve turizm konusunda Mersin’e daha fazla yatırım yapılmasını isteyerek, “Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını turizmi olumsuz yönde etkilemiştir. Mersinimiz gibi turizmin en önemli gelir kaynaklarından biri olan şehrimizde Turizm sektörü ve turizme bağlı sektörlerin yaşanılan durumdan etkileneceği aşikârdır. Güzel Mersinimizin turizm sezonunda bu olumsuzluktan en az şekilde etkilenmesi, hükümetimizin yaşanabilecek olası mağduriyetleri gidermesi, Mersinimizin turizm konusunda hak ettiği yatırımlara kavuşması beklentilerimiz arasındadır” dedi.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SALGININ TOPLUMSAL BOYUTU NEDEN AÇIKLANMIYOR?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.