a

Mersin’de koronavirüs emniyete sıçradı

Mersin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nün korona virüs nedeniyle karantinaya alındığı iddia edildi. Bir hafta önce FETÖ’den gözaltına alınan kişilerde korona tespit edilince şubeye giriş-çıkışların durdurulduğu öne sürüldü.

Mersin’de koronavirüs emniyete sıçradı
0

BEĞENDİM

Konuyu meclis gündemine taşıyan HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, “Mersin Emniyeti Kaçakçılık ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gözaltına bulunan 7 kişide koronavirüs çıktığı iddiaları doğru mudur? Mersin Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde, gözaltında tutulanlar da dahil olmak üzere kaç kişiye koronavirüs testi yapılmıştır? Kaç sonuç pozitif çıkmıştır?” diye sordu.

Mersin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nde FETÖ’den bir haftadır gözaltında tutulanların ikinci korona testinin pozitif çıktığı ve bu nedenle KOM Şubenin karantinaya alındığı iddia edildi. FETÖ operasyonları kapsamında 5 Haziran’da Mersin merkezli 8 ilde FETÖ’nün yeni yapılanması kapsamında 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların bir kısmı KOM Şube’ye, bir kısmı da Mersin TEM’e götürüldü. İddialara göre Cuma günü gözaltına alınanlara test yapıldı ve sonuç negatif çıktı. Ancak gözaltındakilere yapılan ikinci testte sonuç bu kez pozitif çıkınca Mersin KOM’daki görevlilere de müvekkillerini ziyarete eden avukatlara da test yapılmaya başlandığı ve şubenin karantinaya alındığı iddia edildi.

HDP’Lİ KURTULAN İDDİALARI SAĞLIK BAKANI KOCA’YA SORDU

Konuyu meclis gündemine taşıyan HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, gözaltında tutulan 7 kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması iddialarına ilişkin yanıtlaması istemiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soru önergesi verdi. İddiaya göre Mersin KOM’da gözaltında bulunan 7 kişi 8 gün boyunca aynı yerde tutulduğunu, yapılan ikinci koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını öne süren Kurtulan, önergesinde şu sorulara yer verdi: “Mersin Emniyeti Kaçakçılık ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gözaltına bulunan 7 kişide koronavirüs çıktığı iddiaları doğru mudur? Mersin Emniyeti Kaçakçılık ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde, gözaltında tutulanlar da dahil olmak üzere kaç kişiye koronavirüs testi yapılmıştır? Kaç sonuç pozitif çıkmıştır? Mersin KOM’a giriş çıkış yapan kaç avukata koronavirüs testi yapılmıştır? Kaç sonuç pozitif çıkmıştır? Koronavirüs testi pozitif çıktığı iddia edilen gözaltındaki kişilerin tedavi süreçleri başlatılmış mıdır? Gözaltında tutulan kişiler aileleri ile görüşmüş ise aile üyelerine de koronavirüs testi yapılmış mıdır? Mersin’deki diğer emniyet şubelerinde koronavirüs vakası görülmüş müdür? Mersin’de 11 Mart’tan bu yana gözaltına alınan kaç kişiye koronavirüs testi yapılmış, kaçının sonucu pozitif çıkmıştır?”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de 720 bin çocuk işçi var

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.