a

Mezitli’de Emir Can İğrek’le 23 Nisan coşkusu

Mezitli Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla organize ettiği Emir Can İğrek konseri öncesi coşkulu kalabalığa seslenen Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, “Mezitli Belediyesi; gencine, kadınına, çiftçisine, emeklisine, esnafına sahip çıkan bir belediye olacak. Sizlerle birlikte çok güzel işler yapacağız. Bizlere güvenin, bizlere inanın, bizleri sevin. Bizler sizi çok seviyoruz” dedi.

Mezitli’de Emir Can İğrek’le 23 Nisan coşkusu
0

BEĞENDİM

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 104. açılış yıldönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanırken; Mezitli Belediyesi tarafından da Soli Arena Konser Alanı’nda Emir Can İğrek konseri düzenlendi. Konsere 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Mezitli halkının yüzde 63’ünün desteğini alarak Mezitli Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ‘Genç Başkan’ Ahmet Serkan Tuncer ile eşi Seçil Tuncer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok ile CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmazda katıldı.

BELEDİYENİN TÜM HOPARLÖRLERİNDEN EMİR CAN ÇALINDI!

Konserine ‘Kor’ şarkısıyla başlayan Emir Can İğrek, şarkının ‘Belediyenin tüm hoparlörlerinden Müzeyyen çalınsın’ sözlerini, Mezitli’de ‘Belediyenin tüm hoparlörlerinden Emir Can çalınsın’ şeklinde değiştirdi. Alanı dolduran on binlere ‘Beyaz Skandalım’, ‘Nalan’, ‘Dargın’, ‘Ali Cabbar’ ve ‘Beyoğlu’ gibi sevilen şarkılarını seslendiren İğrek’i, hayranları ise ellerindeki dövizlerle karşıladı. Mersin’e sık sık geldiğini belirterek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden İğrek, “Güzel bir akşam, hava güzel. Biz mutluyuz, siz mutlu musunuz burada olmaktan” sözleriyle kalabalığa seslendi. O sırada coşkulu kalabalık, duydukları memnuniyeti alkışlar ve ıslıklarla yansıttı.

MİNİKLERDEN İĞREK’E ANLAMLI HEDİYE: ‘CAN DOSTUM’

Mezitli Belediyesi’nin çocuk gündüz bakımevi öğrencileri, günler öncesinden hazırladıkları anlamlı hediyeyi konser için Mezitli’ye gelen Emir Can İğrek’e sahnede takdim etti. Çocukların hazırladıkları tabloda, Emir Can İğrek ile Onur Can Özcan’ın fotoğraflarının yanı sıra ‘Can Dostum’ şarkısının sözleri yer aldı. İğrek, 2018 yılında Şile’de denize açıldıktan sonra teknenin alabora olup batması sonucu yaşamını yitiren müzisyen dostu Onur Can Özcan için bestelediği ‘Can Dostum’ şarkısına da konserde ses verdi.

TUNCER: “BU BAŞKANINIZ ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARININ ARKASINDA ASLANLAR GİBİ DURACAK”

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer de konser öncesi “İyi akşamlar Mezitli, iyi akşamlar Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri, iyi akşamlar aydın Mezitli, Cumhuriyetçi Mezitli, çağdaş Mezitli” sözleriyle selamladığı kalabalığa; “Bugün burada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Çocuklarımıza, Atatürk’ümüzün hediye ettiği ilk bayramımızı kutluyoruz. Şuna inanın; bu kardeşiniz, bu abiniz, bu başkanınız her zaman Atatürk ilke ve inkılaplarını yaşatacak ve onun arkasında aslanlar gibi duracak” sözleriyle seslendi.

TUNCER: “SİZLERLE BİRLİKTE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Emir Can İğrek gibi Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan sanatçıların bundan sonra da Mezitli halkıyla bir arada olacağını vurgulayan Başkan Tuncer, “Sizleri seviyorum. İyi ki varsınız. Mezitli gencine sahip çıkan bir belediye olacak, kadınına sahip çıkan bir belediye olacak; çiftçisine, emeklisine, esnafına sahip çıkan bir belediye olacak. Sizlerle birlikte çok güzel işler yapacağız. Bizlere güvenin, bizlere inanın, bizleri sevin. Bizler sizi çok seviyoruz” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Miniklerden coşkulu 23 Nisan kutlaması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.