a

MHP’li Kılavuz, İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısını sordu

İŞKUR’un “işçi çalışma sisteminin değiştirilmesi” ve “süresiz yapılması” konuları hakkında TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “İŞKUR’da üniversite mezunu olup işsizlik maaşı alan kaç kişi vardır?   İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı ne kadardır?” diye sordu.

MHP’li Kılavuz, İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısını sordu
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, İŞKUR’un “işçi çalışma sisteminin değiştirilmesi” ve “süresiz yapılması” konuları hakkında TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.   Önergede, “ İŞKUR’un işçi çalıştırma sisteminin değiştirilmesi ve süresiz yapılmasına yönelik bir çalışma var mıdır?” denildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi. İŞKUR’un işçi çalıştırma sisteminin değiştirilmesi ve süresiz yapılmasına yönelik bir çalışma var mıdır? İŞKUR’da kaydı olan yüksek lisans ve doktora mezunu kaç kişi vardır? İŞKUR’da kaydı olan ön lisans ve lisans mezunu kaç kişi vardır? İŞKUR’da üniversite mezunu olup işsizlik maaşı alan kaç kişi vardır?   İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı ne kadardır?”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Seçer, seçilmiş başkanı yok saydı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.