a

MHP’li Şimşek, “Çiftçiyi mağdur etmeyin”

Kurak geçen Mersin’de çiftçilerin daha da mağdur olmaması için sulama birlikleri ve sulama kooperatifleri olmak üzere sulama suyu ücretleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapılmasını talep eden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, çiftçilerin bu yılki kuraklıktan kaynaklanan mağduriyetinin ortadan kaldırılmasını istedi.

MHP’li Şimşek, “Çiftçiyi mağdur etmeyin”
0

BEĞENDİM

Konuyla ilgili TBMM’de konuşan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Seçim bölgem olan Mersin Türkiye’nin en çok tarım ürünü ihraç eden illerinin başında gelmektedir. Mersin’de birçok baraj ve gölet projeleri hayata geçirilmiş, birçoğunun inşaatı devam etmektedir. Özellikle, yaşanan kuraklıktan dolayı bu baraj ve göletlerin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu yıl bu kuraklık dolayısıyla da sulama sezonu erken başlamıştır. Başta sulama birlikleri ve sulama kooperatifleri olmak üzere sulama suyu ücretleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapılıp çiftçimizin bu yılki kuraklıktan kaynaklanan mağduriyetine destek olmalarını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başarır, sahte diplomalıları tek tek açıkladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.