a

Minik öğrencilerden ‘Dünya Su Günü’ etkinliği

Mersin'de '22 Mart Dünya Su Günü'' dolayısıyla su tasarrufunu anlatmak ve çocuklara su bilinci aşılamak için düzenlenen programda, minik öğrenciler çeşitli etkinliklerle 'Dünya Su Gününü' kutladı.

Minik öğrencilerden ‘Dünya Su Günü’ etkinliği
0

BEĞENDİM

Mersinli Ahmet İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, ’22 Mart Dünya Su Günü’ nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.
Etkinlik çerçevesinde suyun önemine dikkat çeken minikler, hazırladıkları şiirleri okuyarak, tiyatro oyunları oynayarak ve şarkılar söyleyerek renkli görüntülere imza attılar. Minik kalpliler, konferans salonunu dolduran öğretmen ve velilerini gösterileri ile gururlandırdılar.

Etkinlikte, Mersinli Ahmet İlkokulu Müdürü Yusuf Baltacıoğlu, suyun tüm insanların en temel gereksinimi olduğunu belirterek, “Tüm toplumların ve ülkelerin devamlılığı için yaşamsal bir kaynaktır. Su kaynaklarının korunması ve suyun tasarruflu kullanılması insanlık için hayati önem taşımaktadır. Suyun önemi ve suyla ilgili sorunların büyüklüğünden dolayı, Birleşmiş Milletler Teşkilatının 1992 yılında aldığı bir kararla, her yılın 22 Mart günü ‘Dünya Su Günü’ olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde de 1997 yılından bu yana DSİ Genel Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen çeşitli faaliyetlerle kutlanmaktadır” dedi.

Baltacıoğlu, “Suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hepimizin bildiği gibi su, hayatın kendisidir. Susuz yaşamın olamayacağı bilinci ile ‘Ulusal su verimliliği seferberliği’ kapsamında, suyumuza sahip çıkmak için üzerimize düşen görevleri, en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Suyun değerini bilen nesiller yetiştirme gayretinde olan okulumuzda da, farkındalığı arttırmak amacıyla, çeşitli etkinlikler ve’Suyun Değeri Resim Yarışması’ düzenlendi. Bu etkinliklerde derece alan öğrencilerimiz başta olmak üzere, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini kutluyorum. Herkesin temiz suya ulaştığı, israf etmediği, suyu ve çevreyi kirletmediği bir dünyada yaşamayı diliyorum” diye konuştu.

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Serdar Soydan, Tarsus’a Kongre ve Fuar Merkezi müjdesi verdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.