a

O ÜLKEDE ARTIK YAŞLILARA YOĞUN BAKIM YOK!

İsveç’te artık çalışma çağını geçmiş olan yaşlı hastalar yoğun bakıma yatırılıp, kurtarılmıyor. 2 milyon 350 bin nüfuslu koskoca Stockholm’da sadece 90 adet olan ama şimdi 180 adede çıkarılan ve neredeyse tamamen dolan yoğun bakım yataklarına artık 80 yaş üzerindeki hastalar yatamıyor.

O ÜLKEDE ARTIK YAŞLILARA YOĞUN BAKIM YOK!
0

BEĞENDİM

Morgu dolunca ölüleri koyacak yer bulamayan ve çözümü cesetleri hastane mutfağının soğuk odasında yerlere dizmekte bulan, yolsuzluklu yapımına halkın sırtından 65 milyar kron harcanan Karolinska Hastanesi; yoğun bakım doktorlarına gönderdiği yazılı bir emirle yaşlıların yoğun bakım hizmeti almasını yasakladı.  Buna göre; hiçbir kronik hastalığı olmasa bile 80 yaş üstü, bir adet kronik hastalığı (kalp, akciğer, böbrek) olan 70 yaş üstü ve çoklu kronik hastalığı olan 60 yaş üstü ağır hastaların yoğun bakım hizmetinden yararlanmasını yasakladı.

 

MARDİN KÖKENLİ BİR İSVEÇLİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Dünden itibaren artık bu tür hastalar boş yer olsa bile yoğun bakıma alınmıyorlar.  Bu acımasız yeni uygulamanın ilk kurbanı 81 yaşındaki covid-19 hastası Hanna Altınsu adlı bir Türkiye süryanisi oldu.  Corona virüsü kapan ve solunum cihazına bağlanmaya ihtiyaç duyan ama bu yeni karar uyarınca boş yer olmasına rağmen yoğun bakımda tedavi edilmesi reddedilen yaşlı adam ölüme terk edildi. Stockholm yakınındaki Södertälje de oturan, aslen Mardinli olan ve soluk alamayan yaşlı adam hastanede; oğulları Daniel ve Gabriel’in gözü önünde can çekişe çekişe havasızlıktan boğularak vefat etti.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

100 yaşında koronayı yendi!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.