a

Öldürülen teröristin annesiymiş!

2017 yılında Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 5 PKK'lı teröristten birinin CHP’nin ittifak yaptığı DEM Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Nuriye Arslan’ın oğlu Musa Arslan olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde de DEM Parti Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Hoşyar Sarıyıldız’ın PKK bombacısı olduğu iddiasıyla aranırken yurt dışına kaçan Faysal Sarıyıldız’ın yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı.

Öldürülen teröristin annesiymiş!
0

BEĞENDİM

2017 yılının Ekim ayında Ege bölgesine sızmaya çalışan PKK’lı teröristlere güvenlik güçleri tarafından operasyon düzenlenmiş, düzenlenen operasyon sonucunda 5 PKK’lı terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Mahir Akdeniz kod adlı Musa Arslan olduğu ve Mersin’in Akdeniz ilçe nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilmişti.

“AKDENİZ’İ BUNLARA BIRAKMAYACAĞIZ”

Öldürülen terörist Musa Arslan’ın DEM Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Nuriye Arslan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Mahir Akdeniz kod adlı terörist Musa Arslan’ın, DEM Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Nuriye Arslan’ın oğlu olduğunun ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada birçok CHP’li, DEM Parti’ye oy vermeyeceklerini belirterek tepkilerini dile getirdi. Sosyal medya kullanıcıları, “CHP iyice Atatürk’ün partisinden uzaklaştı. Bizi çantada keklik görüyorlar ama yanılıyorlar. Bizler gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Akdeniz’i bunlara bırakmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Nuriye Arslan, Akdeniz Belediye meclisinde, “İstiklal Marşı okumak zorunda değilim” demiş ve bu sözleri uzun süre ülke gündeminde yer almıştı.

İSTEMİHAN TALAY HAKLIYMIŞ!

Geçtiğimiz günlerde CHP-DEM ittifakını eleştiren ve Suriye-Irak-İran ve Türkiye’yi de içerisine alan ‘Garson Devlet Projesi’nde Mersin’in hayati önem taşıdığını kaydeden CHP’li eski bakan ve Mersin Milletvekili İstemihan Talay “Bu sebeple uzun yıllardır bölgede demografik yapıyla oynanıyor. Geldikleri son aşama ise liman bölgesini siyasi olarak ele geçirmek. Bu sebeple DEM Parti Toroslar ve Akdeniz ilçelerini ısrarla istiyor. Mersin üzerinden garson devleti dünyaya açmayı hedefliyorlar. Ancak bu millet tehdidi, tehlikeyi gördü. Mutlaka 31 Mart’ta gereğini yapar” açıklamalarında bulunmuştu.

CHP’NİN AĞIR TOPLARINDAN TALAY: “CHP MERSİN’İ DEM’E PEŞKEŞ ÇEKTİ”

Mersin’i DEM Partisi’ne peşkeş çektiğini iddia eden Talay, iki parti arasındaki ilişkiyi sert sözlerle eleştirmişti. Akdeniz ve Toroslar ilçelerinin DEM Parti’ye bırakılmasına veryansın eden Talay,

“CHP’nin bugünkü yöneticilerinin koltuk uğruna bu iki ilçemizi DEM’e peşkeş çekme kararı almaları ve Mersin’i emperyalist hayallere teslim etmeleridir” dedi.

“EMPERYALİST HAYALLERİN KALDIĞI YERDEN DEVAM ETTİRİLDİĞİNİN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR”

Talay şu şekilde yazılı açıklama yapmıştı:

Emperyalist devletler tarihsel süreçte PKK’ya dört önemli görev yüklemiştir:

  1. Kuzey Irak’tan ve Suriye’den uzanan bir koridoru ele geçirmek
  2. Akdeniz’e açılmak
  3. Bu bölgede kendileri için terör üretecek bir garnizon devletçik oluşturmak
  4. Başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerini taciz etmek, mümkünse de parçalayıp bölerek küçültmek

CHP VE DEM PARTİ MERSİN ÖZELİNDE İTTİFAK YAPTI, KOLTUK PAYLAŞTI

CHP’nin DEM Parti onayıyla Toroslar adayı gösterdiği Abdurrahman Yıldız, Türk olarak anıldığını ve bundan utanç duyduğunu söyleyen bir isim. Türk ve Müslüman olmayı utanç vesilesi olarak nitelendiren Yıldız, geçtiğimiz seçimde de DEM Parti’nin ö dönemki adı Yeşil Sol Parti adayları için Mersinlilerden oy istemişti.

Stratejik öneme sahip Akdeniz ilçesinde ise DEM Parti, İstiklal Marşı okumak istemediğini açık açık söyleyen ve okumayı reddederek okumayan Nuriye Arslan ve yurtdışına kaçan PKK’lı terörist Faysal Sarıyıldız’ın yeğeni Hoşyar Sarıyıldız’ı aday gösterdi.

0 0 0 0 0 1
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Tarhan, Sanayi Sitesi’nde Yenilikçi Projelerini Açıkladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.