a

Pandemi döneminde Mersin’de kaç kadın öldürüldü?

Korona virüs nedeniyle getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarının kadına yönelik şiddetin artmasına yol açtığını iddia eden HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, “11 Mart’tan bu yana Mersin’de; kaç kadın sığınma evlerine yerleştirilmiştir? Kaç kadın öldürülmüştür? Kaç kadının ölümü şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçmiştir?” diye sordu.

Pandemi döneminde Mersin’de kaç kadın öldürüldü?
0

BEĞENDİM

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, pandemi döneminde Mersin’de yaşanan kadına şiddet ve kadın cinayetleriyle ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. HDP’li Kurtulan soru önergesinde şu sorulara yer verdi: “Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla evden çıkmama çağrılarının yapıldığı 11 Mart’tan bu  yana Mersin’de; Kaç kadın şiddet gördüğü gerekçesiyle acil yardım hatlarına başvuru yapmıştır? Kolluk birimlerine yapılan kaç başvuru bakanlığınız bünyesindeki ilgili birimlere iletilmiştir? Bakanlığınız kaç şiddet vakası ile ilgili çalışma yapmıştır?  Kaç kadın sığınma evlerine yerleştirilmiştir? Kaç kadın öldürülmüştür? Kaç kadının ölümü şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçmiştir?”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sigorta çiftçiyi korumuyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.