a

Sigorta çiftçiyi korumuyor

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, aşırı sıcakların TARSİM kapsamına alınamamasını Meclis kürsüsünden eleştirdi. Tarım Bakanının hayal dünyasında olduğunu savunan Gökçel, “Sigortasını yaptırmış olan çiftçiyi bile korumayan sigortayı, çiftçi niye yaptırsın?” şeklinde konuştu.

Sigorta çiftçiyi korumuyor
0

BEĞENDİM

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Cengiz Gökçel, aşırı sıcakların TARSİM kapsamında değerlendirilmemesini Meclis kürsüsünden eleştirdi. Ülkedeki her şeyin bir adamın iki dudağı arasında olduğunu söyleyen Gökçel, inisiyatif alan idareci olmadığını belirtti. Tarım Bakanının hayal dünyasında yaşadığını söyleyen CHP’li Vekil “Hiçbir çiftçi zarar etmiyormuş. Herkes çok mutluymuş. Genel Kurul’un olmadığı her gün sahadayım. Mutlu olan bir çiftçi bile görmedim. Sayın Bakan belli ki tarım ürünlerini ithal ettiği ülkelerdeki çiftçilerden bahsediyor. Çünkü Türk çiftçisi kan ağlıyor!” dedi.

ÇİFTÇİ KADERİNE TERK EDİLDİ

TARSİM’in aşırı sıcakların bu yıl sigorta kapsamına almamasını eleştiren CHP’li Gökçel, “Çalışmalar sürüyormuş, belki seneye sigorta kapsamına alınırmış. Bu nasıl iştir anlamadık! Çiftçinin bu yıl desteğe ihtiyacı var. Çünkü ürünleri yanmış, donmuş, dolu vurmuş, fırtınadan dökülmüş. Doğal afetlerden zarar görmüş. Karşılayın kardeşim çiftçinin bu zararını.” şeklinde konuştu. Fahiş fiyatlarla sulama, ilaçlama ve gübreleme yapan çiftçilerin bir afetle ürünlerini kaybettiğine dikkat çeken Cengiz Gökçel, çiftçilerin iktidardan beklediği desteği göremediğini, sırtını yasladığı devletin arkasından çekildiğini söyledi. Tarımsal sigorta yaptıran çiftçi sayısının az olmasından yakınan iktidar iyelerine seslenen CHP’li Gökçel, Sigortasını yaptırmış olan çiftçiyi bile korumayan sigortayı, çiftçi niye yaptırsın? Sigorta yaptıran korunursa, TARSİM yönetimi de hayırlı bir iş yapmış olur. Çiftçi, “devletim beni yalnız bırakmayacak” der ve sigorta yaptırır. Ancak maalesef, AKP iktidarı, çiftçiyi yalnız bıraktı. Kaderine terk etti.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mersin’de gerçek vaka sayısı kaç?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.