a

Şimdi Seçer düşünsün!

Şimdi Seçer düşünsün!

Şimdi Seçer düşünsün!
0

BEĞENDİM

Mezitli, Tarsus ve Yenişehir belediye başkanlarıyla arasının bozuk olduğu herkes tarafından bilinen Seçer, CHP Mersin İl Kongresinde tek aday olarak il başkanı seçilen Koral Ömür’ün yönetim ve kurultay listesinde yer alan isimleri akraba ve belediye personellerinin ağırlıkta olduğu kişilerle doldurmuş bu durum ise partililer tarafından büyük tepki çekmişti.

Duruma tepki gösteren partililer ya istifa etmiş ya da Seçer’e kazan kaldırmıştı. Başta CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, her fırsatta Seçer’i eleştirmişti. Özgür Özel’e açık destek veren Başarır’ın eleştirilerine ise Kemal Kılıçdaroğlu’na açık desteğiyle bilinen Seçer, kulak tıkamıştı. Öyle ki dün gerçekleşen kongrede dahi Ali Mahir Başarır, canlı yayında Seçer’i eleştirmişti.

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık seçimini kazanması durumunda yeniden aday gösterileceğinden emin olan Seçer, Yenişehir ve Mezitli’de bir kadın aday çıkaracaklarını belirterek iki başkandan birini harcayacağını da net bir şekilde ifade etmişti.

Yenişehir ve Mezitli belediye başkanları da Özel’i desteklemiş, parti içerisinde değişimden yana olduklarını ilçe kongrelerindeki elde edilen başarıyla da ortaya koymuştu.

Dün gerçekleşen CHP’nin “İkinci Yüzyılda Birlik ve Demokrasi” sloganıyla düzenlenen 38. Olağan Kurultayında değişim isteyenlerin adayı Özgür Özel ikinci turda açık ara fark atarak partinin yeni genel başkanı seçildi.

Özgür Özel kurultayda 812 oy alırken, CHP’de devri sona eren Kılıçdaroğlu ise 536 oy alabildi. Alınan bu sonuç ise Mersin’de dengeleri değiştirdi.

Özel’e seçim sürecinde açık destek veren Başarır’ın parti içerisinde önemli göreve getirileceği konuşulurken ağır basan iddialar ise grup başkanlığı ya da genel başkan yardımcılığı olacağı yönünde.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in de genel başkan seçilen Özel’i desteklemesi ve aynı zamanda meslektaş olmaları elini güçlendirmiş durumda. Özyiğit ile Özel, Türk Eczacılar Birliğinde beraber görev yapmıştı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da elini güçlendirenlerden oldu. İlçede geçtiğimiz aylarda gerçekleşen kongrede Seçer’in karşısına aday çıkartan Tarhan, Seçer’e karşı büyük bir zafer elde etmişti. Değişimden yana olduklarını ve seçimlerde önseçim olmasını isteyen Tarhan ve ekibi de yola Özel ile devam diyerek elini güçlendirmiş oldu.

Günün sonunda; Seçer’in karşı olduğu isimler kazanırken, Seçer günün kaybedeni oldu.

Seçer’in, partinin ağır toplarından olan Ali Mahir Başarır gibi başarılı bir siyasetçi karşısında ne yapacağı ise merak konusu oldu.

Son olarak, Yenişehir veya Mezitli belediye başkanlarından, “Büyükşehir’de kadın aday gösterilmesi için elimizden geleni yapacağız” diye bir açıklama gelir mi?

0 1 0 0 0 1
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uysal: “Lösemi artık tedavi edilebilir bir hastalık”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.