a

Sosyal medyadan çikolata istedi, Başkan Gültak kırmadı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile birlikte Almanya'ya giden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sosyal medya üzerinden "Almanya'dan çikolata getirir misiniz?" yazan öğrencinin isteğini kırmadı. 

Sosyal medyadan çikolata istedi, Başkan Gültak kırmadı
0

BEĞENDİM

Akdeniz’de gerçekleştirdiği hizmetler ve projelerin yanı sıra sosyal medya kullanımıyla da ön plana çıkan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, daha öncesinde gözlüğü kırılan bir öğrencinin mesajına kayıtsız kalmayarak gözlük hediye etmişti bu kez de bir öğrencinin çikolata isteğini geri çevirmedi. Bir dizi ticari ziyaretler dolayısıyla MTSO ile birlikte Almanya’ya giden Başkan Gültak, sosyal medya üzerinden Almanya fotoğraflarını paylaşması üzerine, Akdeniz’de yaşayan bir öğrenci “Başkanım Almanya’dan bana çikolata getirir misiniz?” şeklinde yorum yazdı. Yoruma kayıtsız kalmayan Gültak, öğrencinin isteğini yerine getirdi.

“KAYITSIZ KALAMAZDIM”

Başkan Gültak, Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi’nde oturan Berzan Özbay’ı evinde ziyaret etti. Berzan’ın isteğine kayıtsız kalamadığını ve son anda ona hediye aldığını aktaran Başkan Gültak, “Almanya ziyaretim esnasında Berzan kardeşim bize ulaştı ve ‘Almanya’nın çikolataları güzelmiş başkanım bize çikolata getir’ dedi. Bende bu mesaja kayıtsız kalamazdım tabi. Berzan kardeşimizin bu dileğini hemen hızlı bir şekilde yerine getirmek için Almanya’da gümrükten çıkarken biraz çikolata aldım, bugün de hem Berzan kardeşimi ziyaret edeyim dedim hem de çikolatasını verdim. Ailesiyle birlikte afiyetle yesinler inşallah” dedi.

“İNSANLARLA İLETİŞİM HALİNDE OLMAYI ÖNEMSİYORUM”

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullandığını vurgulayan Başkan Gültak, “Gücümüzün yettiği kadar belediyenin imkanları doğrultusunda sosyal medya üzerinden istekleri olan bazı kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yapılacak bir şey varsa mesajlara kayıtsız kalmıyoruz. Çünkü biz onlara hizmet için seçildik. İnsanlarla iletişim içerisinde olmayı önemsiyorum, insanlar o mesajlarda başka sorunları da dile getiriyorlar. Asfalt, kaldırım, kurumdaki sıkıntı gibi sorunları dile getiriyorlar bizlerde genelde mesajlara geri dönerek, sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ŞAŞIRDIM, ÇOK MUTLU OLDUM”

Başkan Gültak’ın kendisine geri dönmesine şaşırdığını dile getiren Berzan Özbay ise, “Başkanımızın Almanya’da olduğunu gördüm ve Almanya’nın çikolatası meşhurdur diye çikolata istedim. Başkanımız bana geri döndü ve getireceğini söyledi. Bugün de gelerek beni çok mutlu etti. Başkanımızı genel anlamda zaten takip ediyorum, eğitim alanında gerçekleştirdiği hizmetlerden zaten faydalanıyorum. Yakın zamanda Yılmaz Güney Gençlik Merkezi açılacak, orayı da merakla bekliyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrasında Berzan’da Başkan Mustafa Gültak’a kavun ve karpuz hediye etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pandemi bitti, karavan tatiline ilgi bitmedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.