a

Tülücü, AK Parti’den aday adayı oldu

Osmaniye'nin en köklü ve geniş ailelerinden birinin mensubu olan Belgin Tülücü, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den milletvekilliği için aday adayı oldu.

Tülücü, AK Parti’den aday adayı oldu
0

BEĞENDİM

“Bir siyasi parti, lideriyle var olmuştur” sözünü daima yineleyen Tülücü, Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti kurulduğundan itibaren gönülden bağlı olduğunu vurguladı. Ülkeyi aydınlık Türkiye seviyesine çıkaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ülkesi ve milleti adına büyük bir vefa duyduğunu belirten Tülücü, “Anayasal hakkımı kullanarak ben de memleketim Osmaniye’den milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundum” dedi. Tülücü, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin, ülkeye ve Türk milletine hayırlı olması temennisinde bulundu.

BELGİN TÜLÜCÜ KİMDİR?

Osmaniye’nin en köklü ve en geniş ailelerinden birine mensup olan Belgin Tülücü, öğretmen anne ve babanın öğretmen bir evladı olarak görevini uzun yıllardır başarıyla devam ettirmiştir. Siyasi örgütlenmeler içerisinde uzun yıllardır aktif olarak yer almıştır. İlk atılımı sendikacılık olan Tülücü, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir Sen’de İl Kadın Kolu Başkanlığı, Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kadın ve Demokrasi Derneği’nin resmi üyesi olarak basın ve medya komisyonu, eğitim komisyonu, iş dünyası ve ekonomi komisyonlarında yer alarak, birçok çalışma ve etkinliklere katıldı.

Osmaniye Radyo Televizyonunda ‘Kadının Dünyası’ adlı canlı yayın programı hazırlayan ve sunuculuğunu yapan Tülücü, Kent Konseyi Aile ve Çalışma Grubu’nda aktif olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda Osmaniye Şubesi Milli Beka Hareketi Eğitim Komisyonu Başkanı olarak birçok çalışma ve etkinlikler gerçekleştirdi. Eğitim yönetimi, teftişi, planlama ve ekonomi alanında ve akabinde siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında yüksek lisanslarını başarıyla bitirdi. Ak Parti Genel Merkezi tarafından organize edilen ‘Siyaset Akademisi’ eğitimini tamamlayarak başarı sertifikası almaya hak kazandı. 3 yıl okul müdürlüğü, 4 yıl okul müdür yardımcılığı ve kurucu okul müdürlüğü görevlerinde bulunan Tülücü, Dünya Bağımsız Gazeteciler Cemiyeti’nin asıl üyesidir. (Haber Merkezi)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aday adaylığını açıklayan Mehmet Akdoğan’a yoğun ilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.