a

Yalan ağızlarına yuva yapmış!

Mersin Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı ikinci oturumu verilen 5 dakikalık aranın ardından yeniden başladı. Meclis toplantısının ikinci oturumunun başlangıcında HDP’li meclis üyelerinin meclisi germe ve algı yapması üzerine tartışma çıkmış Başkan Vahap Seçer tarafından oturuma 5 dakika ara verilmişti. Yeniden başlayan meclis oturumunda söz alan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, HDP’li meclis üyelerini yalan söylemekle suçladı.

Yalan ağızlarına yuva yapmış!
0

BEĞENDİM

Gültak, “Gelselerdi meclise, 16 ya 15 önde olacaklardı. Madem borçlanmayı verselerdi, meclise gelip borçlanmayı verselerdi. Ayrıca bu arkadaşlarımız meclise gelerek kavga çıkarttılar ve meclisi terk ettiler. Dolayısıyla burada amaç borçlanma vermek falan değil. Meclis aritmetiği ortada. Lütfen savcılarımızı ve emniyetimizi zan altında bırakmayalım” dedi.

GÜLTAK: “YALANLA DOLANLA GELMEYİN! KAOS YARATMAYIN, AKDENİZ’İ GERMEYİN!”

Başkan Gültak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Diğer bir konu Adanalıoğlu’nda iki senedir gidip geliyoruz. Burada böyle konuşmak kolay, oranın 3 tane muhtarı var. Muhtarlar devamlı voltaj düşüklüğü olduğunu ve beyaz eşyalarının bozulduğunu söylediler. Biz TEDAŞ’la bu konuyla ilgili görüştük, anlaştık ve 2022 bütçesinin içerisine koydurduk. Arkadaşlar bunları niye söylemiyorlar? CHP ve HDP’li meclis üyeleri bu bölgeye gittiklerinde vatandaşın sorunlarını niye anlatmıyor? 3 muhtar meclis üyesi arkadaşlara sorunlarını söylemişler mi yoksa söylememişler mi? Komisyonda biz buna hayır diyeceğiz demişler. Ben mi suçluyum? Orada vatandaşın çamaşır makinesi yanıyor, buzdolabı bozuluyor. Biz parkın içerisinde olan trafoyu yaptıracağız ama arkadaşlar karşı çıkıyor. Komisyonda ret veriyorlar. Muhtarlar orada yüzleşebiliriz. Oradaki insanların lehine trafo yapmaya kalkıyoruz ama arkadaşlar bunu ağaç katliamı olarak lanse ettiriyor. Ne alakası var kardeşim o parkta trafo var zaten. Biz sadece trafoyu büyütmek istiyoruz halkın yararına. Kamuoyunu yanıltmaya gerek yok. Ben iyi bir forvetim Ali bey sürekli pas veriyor bana. Yalanla dolanla bana gelmeyin! Aktarılan bilgiler doğru değildir. Meclis aritmetiği onların lehineydi. Onlar kaosu ve halkı germeyi Akdeniz’i germeyi tercih ettiler. Akdeniz bunun kararını verecektir.”

BAŞKAN GÜLTAK, ŞEHİT EREN BÜLBÜL VE FERHAT GEDİK’İ ANDI

Öte yandan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Trabzon’da teröristlerin yerini askere gösterirken çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve aynı çatışmada şehit olan Astsubay Ferhat Gedik’i mecliste andı. Gültak, “İyi ki varsın Eren, daima var olacaksın Eren Bülbül. Her daim gönlümüzde, dilimizde ve dualarımızda henüz 15’inde şehadete Eren yiğidimiz ve kahramanımız olarak kalacaktır. Sana kıyan hain eller ise sonsuza dek lanetlenecektir. Bu vatanın yiğit evladı Eren’in yokluğunda acısı tıpkı annesi Ayşe Bülbül gibi yüreğimizde halen tap tazedir. Ebediyete uğurlayışımızın 5’nci yılında sevgili evladımız Eren’i rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Yine aynı saldırıda şehit olup vatan toprağını emanet ettiğimiz Jandarma Astsubay Başçavuşumuz Ferhat Gedik’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de erzak çalmak isteyen hain PKK’lı terör örgütleri tarafından henüz 15’inde şehit edilen sevgili evladımız Eren Bülbül’ün şahsında vatanımız, bayrağımız ve toprağımız için asla yılmadan mücadele eden ve bu uğurda toprağa düşen kahraman şehitlerimize rahmet diliyor, saygı ve minnet duygularımı sunuyorum. Mekanları cennet olsun. Bu kutsal mücadelede yaralanan kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Vatanımızın birliği, ve dirliğine milletimizin kardeşliğine, demokrasimize ve ortak geleceğimize zarar vermek isteyenler kim olursa olsun, asla bu hain, karanlık ve kirli emellerine ulaşamayacaklardır. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HDP’li meclis üyesinden yeni algı ve meclisi germe operasyonu!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.